Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 19:04 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: dushek
Mrkni na www.lizards.cz - tyhle věci tam už před lety probrali do mrtě, a i v dalších věcech kolem vousatek tam najdeš inspirace fůru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 15:32 Muž dushek [0] - agama vousatá
Zdravím všechny,
pořád tak přemýšlím nad správnou vahou agamy. Jedna moje holka má 257g - stáří cca 20 měsíců a druhá má 175g - stáří cca 9 měsíců. Nahoďte mi někdo jak to máte doma. Díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 11:06 Bara Re: Landvir
Dekuji ti za odpověď...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2015 18:48 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Bara
Ahoj, žížalama se nekrmí, jednak jsou plné soli a taky nevíš co všechno je v nich za hnojiva a kdejakej bordel...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 12:47 Bara
ahojky nevi te někdo jestli muzu davat jsem agamam zizaly obecne na zahde jsou hejna zizal.vim toho hodne o jidelnicku ale tohle ne dekuji za odpove i ja rada poradim vam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 12:23 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nessy
Jo jo mám...toť pravda. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 10:50 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Landvir
No jo, ale ty máš už dospělou, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 07:23 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nessy
Ahoj Nessy, ta moje je taky celá doblblá, neví jestli jít ven nebo být zalezlá, třeba včera celej den spala zalezlá v rohu terárka... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 22:03 Žena Nadka [214] Re: Nessy
Třeba na ní padla jarní únava :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 20:06 Žena Nessy [124] - Ještěři – Zimování mláděte?
Je možný, že by chtěla Majka (nar. srpen, 203g) zimovat? Už nějakou dobu (14 dní asi?) nežere a už 4x někam zalezla a musela jsem jí vyndavat...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 22:03 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Teď z jara už je to fuk ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 00:17 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
No vyprázdněná moc nebude, když v přestávkách žere...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2015 22:46 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Někde to mám ve starých fotkách prezentace - asi před 6-ti lety nám Rudolf taky vylezl po zácloně na gonzoli, kde pak trčel dva dny a bál se slézt :-D . Nakonec jsem musel přistavit štafle a sundat ho, jinak by tam asi dřepěl doposud smich

Zimování (vč. občasných probuzení) bych osobně nechal na zvířátku samém. Pokud je ještěrka vyprázdněná a nepozoruješ na ní žádné nežádoucí změny, je lepší jí do instinktů "nekecat" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 13:02 Žena Nessy [124] - Ještěři – Zimování
Tak Matylda s krátkými přestávkami zimuje už od 20.ledna. Není to moc? Většinou vyleze tak na půl dne, posledně byla venku dva dny, ale to už bylo max. Podle váhy neubírá, když vyleze, tak je spíš ospalá, nic moc nevymýšlí a pak zase zaleze a chrní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 11:20 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nadka
A to jsem ještě podcenila tu výšku - oni to budou metry tři, protože když stojím a natáhnu ruku, tak stále nedosáhnu - musím na štafličky až na pátej schod.
(Na druhou stranu Matylda vylezla z okna z prvního patra a má jen pár odřenin ;-) - jsou asi šikovnější než křečci :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 08:55 Žena Nadka [214] Re: Nessy
No,asi bych to druhé neriskovala.Znáš to,nahoru se leze dobře,horší je to zpátky.Když jsem byla děcko,chovali jsme křečky.Taky mi vyšplhal až pod garnyž a při cestě zpět,žuchnul z metru a půl na parkety.Naštěstí to odnesly je přední horní zuby,které si ulomil.Qtřepal se a běžel pryč. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 21:23 Žena Nessy [124] - Ještěři – Otázka dne
Mám nechat agamu na konzoly (2m), když tam sama vylezla, nebo si při slejzání rozbije držku? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2015 21:05 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Bara
Převařování či vypékání je naprosto k ničemu - jen to pozabíjí ranec drobných organismů které ještěří výměšky recyklují - a vytvoří to z nich prvotřídní živnou půdu plísním (!) aniž by to řešilo např. chemismus (pro začátek třeba čpavek a pod.). Vyplachování sice kapánek pomůže... jenomže:

možnost a) Vemu starý substrát - vyhodím - cca 10 minut včetně vymytí terka, pak nasypu nový, čisťoučký...
možnost b) Vemu starý substrát - a začnu jej vymývat - jednak ucpu odtok vany bordelem, jednak mi to zabere půl dne a jednak to bude potom někde týden schnout. A mikrobiálně to stále nebude čisté ani omylem... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2015 06:42 elegans1 Re: Bara
Nesmysl,nějaké převařování je absolutně zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 22:48 Bara Re: fajfmen
Jo musíš ho menit ale poradim ti jedno aby nemusela kupovat novi dej ho do hrnce vyvejho a preva ho na kamnech nech ho od kapatat a pak ho dej spatky
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 20:11 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nadka
Já si taky říkám (jen jsem to samozřejmě napsala opačně) - že výšku by mu mohla kompenzovat poloha terárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 19:51 Žena Nadka [214] Re: Nessy
Já bych asi dala hloubku 54 cm,aby měl větší prostor na běhání hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 19:43 Žena Nessy [124] - Ještěři – Terárko pro samečka
Ahoj, je pro samečka agamy přijatelnější výška 54cm a hloubka 39cm nebo naopak? Délka by měla být 119. A terárko bude vysoko cca 120cm+ od země. Jako prcek bude zavřený, při správné velikosti pak bude mít pořád otevřeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2015 00:01 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Mara832004
Jak napsala Nessy, lezou na něj hormony ;-) . Např. mým dvěma samečkům už od prosince tečou i ušima :-D (jednomu už bude osm, druhý se narodil loni a oba se běžně potkávají, fakt ale je, že mám s nimi na óbrplacu čtyři samice). Pohlavně nevybouřený samec jakéhokoli živočišného druhu bude přirozeně cítit přetlak už na základě přirozených fyziologických pochodů v jeho těle, a úměrně tomu si podvědomě hledat kompenzaci, potažmo "vybytí" ;-)
Jednoduše řečeno: Tvůj ještěr pociťuje přesně to, co libovolný lidský puberťák když se mu postaví (příroda to takhle nastavila, je to přirozený proces daný všemu živému). Dva a půl roku života a doposud nic? V přepočtu na lidská léta skoro třicetiletý panic! Se mu potom div, že to s ním "mlátí o futra" aniž by samici doposud zahlédl ;-)
Nezájem o jídlo může být proto naprosto normální, náš starší samec zbodnul za poslední dva měsíce snah napářit každou samici kterou zahlédl, dohromady jen tak deset cvrčků, jedno stěhovavé saranče a zrovna dnes čtyři kvítka podbělu. Od podzimu ale nijak viditelně nezhubnul, čili mu to patrně nevadí ;-)

Svlek neřeš - ten nemá nic společného s jakýmkoli chováním, indikuje jen, že ještěrka přirůstá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 23:32 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: dushek
dushek napsal: Zdravím, jedna snad ne trapná otázka - je nutné měnit u agamy v terárku písek?

Tři neděle starý dotaz, proto cituji. A musím reagovat na jeho zodpovězení. Landvire, písek (potažmo libovolný substrát) se samozřejmě měnit musí. Lopatičkou sice sebereš jak hovnítko samotné, tak i ještěří hrudkovatou světlou pevnou moč, malý frťan vody co tentění provází už ale ne. Ten se vsákne i se střevními bakteriemi, čili se za nějakou dobu jeho neměnění brodí agamy v mikrobiálním hnojišti! To je dokonce důvodem, proč vousatčí hovna smrdí jak bolavá noha - evropské chovy PV jsou od prvopočátku promořeny jakýmsi ve střevech parazitujícím mikroorganismem, který onen zápach způsobuje (jim to ani tak moc zdravotně nevadí, pušinec je ale z toho úděsný). V teráriích, odkud není podklad minimálně dvakrát ročně vyhozen a nahrazen novým, pak dochází k reinfekci každý den... V případě výskytu něčeho skutečně ošklivého by to mohlo mít pro celou skupinu velice brzy i fatální následky!

Douška na závěr - když se dnes vytentí mé agamy, po cca roce zcela volného chovu to jen zavane a dále nesmrdí, čtvrthodiny "starý" trus už necítí ani má tchýně! Z parket to prostě hned setřu a reinfekce se nekoná, stolice páchla jen díky na pohled čistému písku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 22:05 Mara832004 Re: Nessy
No to mi říkal i jeden známý co choval taky agamy. Ale že to mu dělal samec když viděl samičky. On měl totiž samca a dvě samičky. A když je dal k sobě, tak samec tak blbnul, jak ten můj. Ale já samičku nemám. Jo asi je trochu hubenej. Bohužel předchozí majitel mu hodně špatně svítil a byl v dost špatném stavu protože pořádně nežral. Byl na tom tak blbě, že zadní nohy skoro vláčel za sebou. S přítelkyní jsme mu pořídili lepší terário se vším co v něm má být a začal i hodně žrat a začal být o 100% žívý a lítat po teráriu daleko víc než před tím a na všech čtyřech. Ale jak jsem psal do svlečení jedl všechno i cvrčky lovil, zofobasy žral i šváby sežral. Ale po svlečení jen lítá po teráriu a nežere. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.02.2015 21:43 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Mara832004
Možná na něj lezou hormony.
Není nějakej hubenej na ten věk?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 14:03 Mara832004
Zdravím, mám problém s tím, že mi moje agama po svlečení nechce žrat. Je to sameček starý dva a půl roku a váží 203 g a asi před týdnem a půl se svlékl a od té doby nežere. Jen lítá po teráriu jak splašený, a když mu tam hodím nějakého červa nebo svrčka, tak si toho ani nevšimne a lítá a dělá bordel dál. Před svlečením žral normálně. Nevíte někdo v čem by mohl být problém? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2015 23:36 Žena malenka5331 [1] - agamy vousaté
Já tak jednou za měsíc, propláchnu písek dokud nepřestane smrdět. Ty povůrky chodí na jedno místo, tak to zhrabnu do kyblu.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 05:00 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: dushek
Ahoj ani ne, leda že už by Ti smrděl od zbytku jidla, hovinek apod. Ono to poznáš sám;-) Já ho akorát občas prohnal sítkem, vyházel nožičky sarančat a obdobnej bordel a měnil jsem ho při stavběnového terárka po cca 3 letech...;-) ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 22:11 Muž dushek [0] - agama vousatá
Zdravím, jedna snad ne trapná otázka - je nutné měnit u agamy v terárku písek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2015 22:23 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Jasně. Mrkni na ty moje vobludíky. Zjevně v životě nečetli naprosto žádné odborné příručky o sobě samých, bez ohledu na fakt, že byly sepsány na slovo vzatými odborníky s univerzitním vzděláním, nejlépe profesory z Oxfordu ;-). Ty potvory si prostě dělají co chtějí a vše vědecky ověřené staví doslova na hlavu. Viz Alice ráchající se přes hodinu s rozkoší v rybníku po jehož hladině ještě plavala ledová tříšť, plně aktivní a ládující se s chutí v mezičase cvrčky při teplotě hluboko pod hybernační teplotou i tuzemských ještěrek (ve městě už sluníčko pálilo, tak jsem ji vzal před lety na výlet - a nezohlednil, že mám chajdu hnedle pod horami i s tomu úměrným mikroklimatem. Jí to ovšem naprosto nevadilo, jak zahlédla rybník žbluňkla do něho a ráchala se v té ledárně spokojeně jako krokodýl... vynikajícímu zdraví se těší dodnes a ani otevřené okno při větrání uprostřed zimy jí doma v pohybu či apetitu vč. pravidelné stolice nijak neomezuje... Možná divné, je to ale tak... Čili jsem se v rámci možné otužilosti fousatíků přestal divit všemu)
A co mám za poslední měsíc a půl v deníku popsáno na téma jejích a Rudolfovo sexuálních eskapád snad už ani nemusím zmiňovat ;-)

Prostě sleduj konkrétní zvíře v konkrétních podmínkách a citem už to nějak vychytáš. Fousáči, mají-li možnost, trhají obvykle tabulky na cucky, jak jsou adaptabilní a individualistické. Pokud tedy nedržíš zvířátko výhradně v krabici, pak musíš mít oči na šťopkách a průběžně se jemu přizpůsobovat... a v tom Ti nikdo jiný než Ty sama neporadí kloudně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 21:54 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
Ona si čas zimování vybrala sama ;-)
Takže to mám prostě průběžně zkoušet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 20:01 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Jakmile dostane hlad. Nech to plně na ní a hlavně se ji nepokoušej nějak uměle znovu zazimovat. To kolikrát nadělá víc škody nežli užitku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 13:14 Žena Nessy [124] - Ještěři – Zimní spánek
Tak dneska se Maťula vzbudila - pět dní byla v polospánku na okně, 9 dní pak spala zahrabaná v terku - není to málo? Po probuzení jsem jí rozsvítila světla. Kdy jí mám začít krmit? Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2015 20:32 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Verčák
Tohle je docela běžné chování napříč všemi živočišnými druhy s odděleným pohlavím - např. u skotu, pokud ve stádu chybí býk, na říjné samice naskakují a kopulační pohyby napodobují postavením vyšší krávy. V daném kontextu to asi nejdál dotáhly hyeny skvrnité - samice jsou o něco větší a robustnější nežli samci, plně převzaly jejich "chlapácké" chování a tyto drží "pěkně u huby". Vzhledem k tomu že je matička příroda obdařila klitorisy dosahujícími téměř velikosti penisu i se schopností ztopoření, bývají namistrované až hrůza a dávají to všem okolo pořádně najevo - hlavně těm zcela podřízeným až zakřiknutým samečkům :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 11:14 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: fajfmen
Jedna z mých samiček byla jednu dobu podobně nadržená... vtipné ale je, že tou dobou už půl roku v terku žádný samec nebyl, a tak znásilnovala druhou samičku... (roli samce zastávala ta "nadržená") :-D Kdybych je obě neviděla na vlastní oči klást vajíčka tak se leknu co to tam v tom terku mám... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 07:33 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
JO tak to mi taky něco říká, ale jen ten první řádek. Asi ještě nejsem dostatečně erudovaná, abych se dostala dál ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 06:47 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Landvir
A teď si to představte v animovaný formě jako speciální přídavek k "Jak vycvičit draky" smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 05:39 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: fajfmen
Dost dobrý Fajfmene, já tady čtu ty vaše komentáře s Nessy a od rána se chechtám smich palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2015 23:33 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
No u kudlanek vím tak maximálně cosi ala parafráze z "Kung-fu pandy II." - "... našel bych si pěknou ženskou, vona by mi pak ukousla hlavu..." :-D (prostě takové ty věci co kudlanky obvykle dělají)
Pokud ovšem dováděli hadi, potom přeju co nejlepší odchov :-)
Což mi připomíná jednu veselou haďáckou písničku, kterou jsem prvně slyšel před cca 20ti lety, stará ale bude nejspíš jako hnědé uhlí. Sice to budu muset vypípat, ale:

Šu.... hadi ještěrku, když na štěrku se hřála
nožičky měla do praku a vesele se smála
refrén: Šú.... hadi, to bylo vócasů... (a třikrát repeté na Mozartovo téma)

Samozřejmě se od takových sprosťáren distancuji, uvědomněle s nimi nesouhlasím a už vůbec z toho nemám srandu smich X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2015 23:02 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
No, já jsem na to zvědavá za rok, až budu mít taky samečka ;-)
Teď jsem včera pářila kudlanky, tak jsem zvědavá, jestli z toho něco bude, protože sameček souložil i den před tím. A taky jsem zvědavá, co ti hadi, co se asi dvě hodiny honili po terárku. Už to vypadá, že to rozjedu ve velkém :-D I když mi hlavu dělalo i to, jak prodat pagekony...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2015 22:52 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Jo, pod to označení bych se podepsal, nadrženějšího tvora jsem fakt ještě nechoval :-D
Koncem prosince jsem byl svědkem toho, že na něj vlítla (!!!) už půl hodiny před sepnutím výhřevky :-D . Stačilo jen že jsme ráno rozsvítili chystaje se vypravit malou do školky a v tu ránu jsme doslova zakopávali o obludky kutálejícíse kolem v koitu smich . A ač je plná už skoro zralých vajec, pořád nemá, potvůrka, dost (jen to z min. třikrát denně zredukovala na jednou obden, obvykle tak kolem poledne). Dlužno taky říct, že Rudolfa pořádně strhala - on si navíc kdovíjak uhnal poranění pravé zadní nožky na kterou už víc jak týden docela silně napadá, ačkoli na pohled ani pohmatem není rozpoznatelné nic. Nejspíš někde šplhali a řádili tak až se smeknul, zůstal viset za drápky a pochroumal si šlachy nebo tak něco... V tom aby za ní po pár výzvách běhal jako pejsek za buřtem mu to ale ani v nejmenším nebrání :-D

Že to mezi agamami naprosto ovládá Alice jsem sice nepochyboval už od jejího vpuštění coby odrostlé puberťačky mezi dospělé před cca čtyřmi lety, dvakrát většího Rudolfa si omotala kolem prstu okamžitě, říje a páření naprosto a zcela v JEJÍ režiji mě ale dostaly už úplně smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2015 22:24 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
Nymfomanka smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2015 22:09 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Tak to naše vobluděnky agamy už měsíc místo hybernace souloží od rána do večera, zima nezima, jako banda myší ve vlněný fusekli. Celou dobu to rozjíždí samička (!) a samec se jenom veze, jako že se teda nechal ukecat :-D. Alici se dnes už vejce viditelně boulí v bříšku, stejně ale chodí se zvednutou pánví a samcovsky černým hrdlem Rudolfa denodenně lanařit jako že ještě chce :-D. Vtipné je, že mladý Rumcajs začal kopírovat otčímovo chování, a ač je ještě pohlavně neaktivní, imrvere okusuje zátylek Týnky a pokouší se na ni vydrápat i když mu prozatím vlastně není jasné proč. On to prostě vidí u Rudolfa s Alicí a tak se jednoduše opičí. Akorát že si narozdíl od starého pána (Rudolfovi je už osm let) vykoleduje vždy jen haldu kousanců a Týnka ho pak honí po pokoji a pokouší se jej zašlápnout :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2015 21:36 Žena Nessy [124] - Ještěři – Zimování
Tak Matylda se asi rozhodla zimovat na okně :-D Už je tam třetí den, v poloze stojmo na dvou opřená o kytku a buď spí nebo přes den ospale čučí ven. Jen je mi divné, že před tím nepřestala žrát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2015 20:44 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: jozkablack
Chce zimovat. Zcela přirozeně reaguje na světelné ad. podmínky okolo (režim nastavený v teráriu ještěrky kupodivu neoblbne, ony naopak naprosto spolehlivě poznají kdy např. venku, kam ani vůbec nevidí, prší, padá sníh anebo je sluníčko...).
Jak se zachovat a co nepodcenit v takové situaci je k dočtení prakticky v každé i začátečnické brožuře, osobně bych Ti doporučil tenký ale obsahem vyčerpávající svazek od Lubomíra Klátila "Agama vousatá" z edice Abeceda teraristy (k dostání ve zverimexech cca do dvou set - takový ten žlutý sešit) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 16:28 Muž jozkablack [2] - Ještěři – Zimní únava?
Zdravim.
Po roce soužití s agamou jsem u něj teď zaznamenal změnu v jejím chování. Snad jde o zimní únavu?!Lajcky řečeno skoro celej den prospí. Vim že už toho tdy asi bylo dost napsáno. Ale chci se jen zeptat co mám tedy udělat, abych jí spíš neublížil. V současné době svítim od 8:30 do 20:00. Mám stáhnout osvětlení? Nebo úplně vypnout? Mám dál rosit, jako do teď (denně 1x). A co s krmenim? Má v terárku cca 10 sarančat a nějaký šváby + v misce červy. Mám to vše odtranit? On se ráno probere, čas od času si zobne z misky trochu zeleniny a jednou za čas zdlábne něco živého. Tento stav trvá cca dva týdny. Většinu dne ale proklimbá, nebo prospí schovanej pod převisem z břidlice. Když ho vyndám ven, většinou se ani nehne z místa a jen pozoruje cvrkot. Ještě nedáno lítal po bytě jak splašenej a zima, nezima byl vitální a žral naprosto normálně. Děkuji za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2015 22:58 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: simca
Dej tomu čas. Rozhodně se nesnaž ke zvířátku přiblížit sama, naopak počkej až se k Tobě začne přibližovat samo. Na základě vlastního rozhodnutí, otrkání se a získání důvěry. Nejlíp se to dělá přes jídlo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 11:04 simca – Agama vousata R fajfmen
Ahoj ta otazka byla pro tebe co jsem pred chvily napsala

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036-agama-vousata?od=451