Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 17:00 Honza – Zimuje ?
Fotka k příspěvku Ahoj, chtěl bych se poptat na váš názor. Mam samečka cca 2 roky starého urostlá spokojená ještěrka ale poslední měsíc stávkuje sežere sotva saranče za týden sem tam si zobne mrkve všechno ostatní odmítá od cvečků po holátka prostě nežere. vitamíny dávám, pestrá strava taktéž. vzhledem k velikosti bytu ho nemůžu zazimovat moc by toho chudák nenaspal. Nějaké nápady ? :))
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 11:24 Žena Nessy [124] - Ještěři – Trus
Jak dostáváte bobky z pozadí? Když to jen odrhnu kartáčkem, tak tam zůstává stopa, vodou se mi to zas drhnout nechce, abych neodrhla všechen písek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 13:44 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Nessy
A co ta ředkev - tu může?

Vyjímečně ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 07:31 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: HammerJoe
Já si říkala, že to nebude ono. Samozřejmě jsem jí ještě žádný nedala. Jen mě to napadlo, když je mám teď doma kvůli nemoci. A co ta ředkev - tu může?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 06:13 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: HammerJoe
Kromě odvápnění ještě citrusy ve větším množství urychlují střevní pochody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2014 22:49 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Nessy
Citrusove plody odvapnuji, urcite nepodavat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 18:57 Žena Nessy [124] - Ještěři – Bílá ředkev
Koupila jsem si bílou ředkev - může jí Matylda? Trochu nastrouhané? Nebo jí to nebude šmakovat, když je taková ostřejší? (A citrusy může?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 20:32 lucula002 Re: Landvir
Agamy mají asi 11 měsíců. Jsou spolu od mala, ale ta co napadá toho samce byla asi mladší, pač byla o hlavu menší. Ale už je dorostla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 10:40 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: lucula002
Ahoj, jak jsou agamy staré, jak je máte dlouho takhle pospolu? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 21:38 lucula002 – agama vousatá napadá druhou agamu
Dobrý den, máme doma 3 agamy. Jednoho samce a dvě samičky. Do nedávna bylo vše v pořádku, ale ta mladší začala napadat samce. Nafoukne se jí brada (ale nezčerná), zploští tělo a kouše ho do ocasu. Samec ustupuje a při krmení ani nesleze z větve, jen je pozoruje. Proto ho krmím z ruky. Má už od ní vykousané šupiny na ocásku. Můžete mi poradit co na zahojení těch kousanců? A proč ho ta samička tak napadá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 10:41 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nadka
Jo jo, před 30 lety lidi překvapilo, když nějaká v těch 23 ještě neměla. Teď je to spíš omyl než pravidlo :-D (Ale tak už pšššt, abychom nenaštvali správce OTéčkem X-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 09:59 Žena Nadka [214] Re: Nessy
Dělala jsem si legraci. :) Vím,jak si to myslela.Mám doma 30ti letého syna,ten nic a dcera měla první dítě 29 letech. ;-) To potom překvapí,že nékdo plánuje rodinu dřív. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 09:19 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nadka
Já ho přeci neotravuju, jen jsem se divila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 07:57 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nadka
Neboj nenechám, prcka jsme plánovali a moc jsme se na ni těšili ;-) ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 21:43 Žena Nadka [214] Re: Landvir
Krásné fotečky,nenech se otrávit,taky jsem měla dcerku ve 23 letech. :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 15:43 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nessy,Nadka
Ahoj holky, fotky malinké mám v profilu. Jinak agamky prvně koukali, Terezka taky a pak šli až k ní a jako by ji zdravili, nevím přesně co si mysleli, to by se muselo vidět :-D Je to sranda s něma.
Já Ti dám Nessy mlaďocha, ty stařešino :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.01.2014 17:33 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: Dan
Oddělit samce, nic jiného s tím neuděláš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 17:01 Dan
Ahoj,
rád bych se zeptal jak řešit můj problém. Mám doma tři agamy vousaté, jednoho kluka a dvě holky. Zničehonic klukovi hráblo a jednu holku neustále tyranizuje, to že jí občas chytí za hlavu jakoby se chtěl pářit mi nevadí, ale co mi dost vadí je to, že jí neustále kouše do ocásku, má ho už dost ohlodaný, dneska jsem přišel z práce a měla ho tak 4x pokousanej a celej krvavej. Druhou kupodivu vůbec neobtěžuje. Netušíte jak tomu zabránit aby po ní tak šel? Byl jsem teď delší dobu nemocnej, takže jsem ho vždycky postříkal vodou a dal pokoj, ale teď ho nemůžu neustále hlídat. Začalo to až teď na podzim, dřív jí takhle nekousal, ale je to celkem agresivní, prostě se zakousne a nepustí :( Ještě se chci zeptat, čím je dobrý ty rány vyčistit, nerad bych aby dostala nějakou infekci. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 07:05 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nadka
No jo, my pečovatelky smich Fakt hrůza, občas se za sebe stydím :) stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 23:35 Žena Nadka [214] Re: Nessy
Landvírovi gratuluji k holčičce,měl by přidat fotečky,co? :) To počasí protrpím migrénou,když se méní tlak. :-( Toho leguána jsem dostala dospělého.Teď je to mimi,taky chodím s hrůzou k terku,jestli je v pořádku.To jenom machruju.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 21:41 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nadka
Já na počasí poznám tak maximálně to, že se ochlazuje. A to ještě jen, když jsem venku X-) Se ti to mluví - už jsi leguána měla, tak máš něco napozorováno ;-)
Landvir - ty jo, takovej mlaďoch a už máš dítě coze A co dělaly? To by mě zajímalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 21:32 Žena Nadka [214]
Fotka k příspěvku Copak o to pozoruj ji a vychutnávej tu krásu,ale neprohlížej ji jako pacienta.To moje zvířátko je kolikrát až do šeda/a to je zelený/.Ale to poznám i na sobě,že je blbý tlak a to počasí i já vnímám zle.To vím,že je nevrlé a že ho nemám otravovat. ;-) ;-) :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 21:22 R Muž Landvir [231] - Ještěři
Jen sleduj :-D Poznáš, jak inteligentní to jsou tvorečkové... Až jsem nevěřil, jak pozitivně budou reagovat na mou 5 měsíční dcerku...člověk si řekne: Je to jen ještěr, ale opak je pravdou. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 20:57 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Landvir
No, fajfmenovi bezmezně věřím, takže nežrání už bych svleku nepřikládala ;-) Spíš jsem to myslela s tou barvou ;-) No jo, jsem hysterka, co se týče mých miláčků stydim Však já to o sobě vím... Jenže se prostě bojím, že něco zanedbám. Savcům rozumím, tam vím kdy o co běží a kdy plašit, ale tady je to pro mě neprobádané území a veškeré změny těžce nesu :-D Prostě bych nerada za nějakou dobu přišla na to, že jsem něco neřešila včas a bude to mít nevratné následky ;-) Tak fajn, zkusím přestat plašit a nebudu jí tak urputně pozorovat... :- D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2014 20:38 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nessy
Ahoj Nessy, je to až krásný, že máš takovou starost. potlesk
Neboj se nic, to že nežere, neovlivňuje svlek, ale jak už tady bylo psáno, je to tím počasím venku, stejně tak i barva. Mě zase jedna agamka žere jak neuvázaná, druhá si sem tam něco zobne, pomalu už zase znovu zimuje a to teď byli 1,5 měsíce ve spánku. Holt co kus to originál a některé jsou na to počasí citlivější. To, že se svlíká, je znamení že roste, tak se určitě má u tebe dobře.
Co se toho dýchání týče, je to normální, mám to to samý, a když se svlíkají, tak funí a všelijak se nafukujou atd. Potřebujou ze sebe tu strou kůži nějak dostat, tak se neděs. Časem sama uvidíš. Když bude mít hlad, tak si dá, tak se tím netrap, hladem Ti určitě neumře a podle fotek prosperuje krásně.. ano ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 20:25 Žena Nessy [124] - Ještěři – Zase já, pardon
Tak Matyldě se začala loupat brada, takže asi přichází svlek. Už druhý den je ale nějaká tmavá, je to tím? Jsem z toho nervózní. Alespoň si dneska dala švába a červa. Mám pocit, že se i rozeběhla za cvrčkem a schrupla ho. Ale nevím, viděla jsem jí jen jak přežvykuje. Taky se mi zdá, že nějak hluboce dýchá, vlastně ani nevím, jak dýchala před tím.
Vím, že jsem hysterka a asi jí jen moc pozoruju, ale je to moje první agama (a první zvíře pod UVB), tak se bojím, abych něco nezvojtila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 08:33 jarda – agama
No treba vcera dostal, 2 stredni kobylky 5 velkejch cvrcku s mensi hrst salatu, vecer zadonil u skla tak ze jsem mu musel dat jeste kousek nakrajenyho jablka. Je hrozne zravej =zdravej? Myslim si ze proste chce rust
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 07:13 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
Že bych jí do terárka pustila psa, aby začala žrát? :-D Druhou denní ještěrku nemám.
No dobrý, uvidím, co bude dělat dneska ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2014 22:59 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: jarda
Podle toho jakou má fyzickou zátěž v rámci průměrného pohybu. 4 - 6 dospělých cvrčků nebo tři až čtyři stěhovavé saranče (vyjma postních dnů) denně pokud žije jenom v terku. Solitér kapánek míň, ve dvojici nebo triu kapánek víc (v interakci vydává víc energie). Liší se to i dle ročních období. Pokud běhá libovolně navolno a baví se např. šplháním po záclonách, může narůst spotřeba krmení exponenciálně. Např. vousatka vypuštěná v létě volně do terénu někde na zahradě se může klidně cpát uloveným hmyzem a spasenými rostlinami od rána do večera, přesto nějaký příkrm třeba locustami vždycky uvítá (osobní letitá zkušenost) :-)
Spolehlivý recept není - musíš sledovat své zvíře a vychytat to vlastním úsudkem. Poněkud to ztěžuje fakt, že fenomén zvaný "sytý ještěr" neexistuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2014 22:37 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
He he, to kdybys viděla naše zimní krmení pro nespavce... Mladému Alfonsovi pochoduje deset cvrků pod nosem čtvrt hodiny a on je ignoruje. Bublíse zaujmou - a v tu chvíli se agamák začne cpát jak divý :-D . Nebýt konkurence "býložravého" ještěra, nejspíš by držel hladovku až do jara smich
Dospělé agamy, které se mi teď neplánovaně ze dne na den probudily (a Alice začala okamžitě pochodovat po popokoji) jsou taky náhle děsně aktivní, jenže si nevšímají vůbec žádných chutných bezobratlých okolo. Ani cvrků uprchlých z terárií při krmění (a že takových je ;-) :-D ), ani pavouců za skříněmi kde se zrovna štrachají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 22:20 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
Ok, tak já si budu lámat hlavu jen s tím švábem, kterej kolem ní klidně proběhl a schoval se někde v terku tone smich Snad ho nenajdu zase někde doma.
Je fakt, že se má teď ochlazovat, tak že by si toho všimla? Děkuji za odpověď love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 21:53 jarda – agama
ahoj , mám dotaz , kolik by toho měla zbaštit 30 centimetrová agama vousatá ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 21:29 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Zašednutí bude sice známkou brzkého svleku, na snížení apetitu to ale nemá vliv. Agama v rámci ročního období nejspíš prostě reaguje na změny vnějších podmínek (je vůči nim nesrovnatelně vnímavější než my, takže je rozpozná i ve zdánlivě neměnném prostředí terária) a pokouší se jim přizpůsobit svůj metabolismus. Nic s čím by sis musela lámat hlavu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 20:34 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
Takže jí nic nechybí? To jsem ráda. potlesk
I když dneska mě trochu „prudí“, protože skoro nežrala... Nevím, jestli je před svlekem a nechce (má trochu zašedlý ocásek a čumáček) nebo jestli třeba chce zimovat. Snad se ale nic jiného neděje.
Děkuji za rady love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2014 19:40 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Máš hezkou agamu, ta už bez UVB vydrží dva měsíce bez újmy, tím se netrap.

Zophobasové jsou potvory a mistři útěku. Zkus jich do misky dát míň, aby se o sebe nemohli při útěku opírat. Jinak okraj 2cm je málo, pořiď jinou misku.
Až to ale všechno uděláš, nemáš vyhráno, přesně jak jsi napsala, tu a tam vyhodí pár červíků agama při žraní, prostě tak trochu "nadrobí" :-)

Jako "žebřík" ke cvrčkům dej třeba kus silnějšího lýkového provázku....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 17:53 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nessy
Já vím, že furt otravuji s otázkama, ale tak stejně - byl by tu někdo, kdo mě neignoruje a aspoň na něco mi odpoví? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 10:36 Žena Nessy [124] - Ještěři – Několik otázek
Fotka k příspěvku •Nejprve podle fotky - jak se vám Matylda jeví? Nezanedbávám něco?
•V terku mám mezi pískem a předním sklem ještě sklo, aby písek nevypadával - padaj mi tam ale cvrčci. Dala jsem tam kousek polystyrenu s tím, že po něm zase vylezou ven, ale to se neděje a oni tam chcípou. Co jim teda dát jako žebřík?
•A je možné, že se mi zophobasi dostávají ven z mističky? Je cca 2 cm na výšku a se zahnutým okrajem. Nebo je Matylda nějak vyhazuje ven? Občas nějakého najdu v písku a teď mi dokonce jeden vzadu ožírá polystyren tone
•UVB mám v terku dole - míří na "výhřevný" kámen. Poslední dobou je ale Matylda spíš pod zářivkou v horním patře. UVB nahoru už mám objednané, ale nevím, za jak dlouho přijde.
Do té doby - kapku AD3 do rosící vody?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 23:56 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: dushek
Ahoj, zkus ji pomale navykat, může to trvat déle...než se probere do normálu. Neboj se hlady neumře a pokud jí alespoň červy, tak už vůbec ne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 23:54 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nessy
Ahoj Nessy, co se týče zářivky, těžko takhle radit, kooukal jsem po tom předřadníku na netu a nenešel schéma zapojení...ani nechápu jak myslíš to že má zářivka 4 vodiče...když koupím zářivku v obchodě má jen jednu dvojlinku...musel bych to asi vidět ;-)Nerad bych něco špatně poradil.

A co se týče prstíků, je to normální chování, taky mně to holky dělávaj, zvedaji celý pacičky, když se nahřívají. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 21:57 Muž dushek [0] - agama vousatá
Ahoj, mám agamku asi 23 cm velkou cca 4 měsíce starou, má za sebou 14-ti denní zimovámí , kdy byla zahrabaná pod kamenem. Teď už je to týden po zimování a nechce skoro nic žrát, cvrčky nechce vůbec, zelený taky ne, jenom málo chce červi, je dobré aby jedla pouze červi? Nemám radši zajít ke zvěrokékaři?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 19:27 Žena Nessy [124] - Ještěři – Zvedlé prstíky
Raději se zeptám, i když Matylda to tak má od začátku, tak to snad bude v pohodě - když se vyhřívá nebo jen tak lenoší, tak má zvedlé prstíky -> záprstí má položené a jen ty prstíky nahoru. Mají to tak normálně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 20:01 Nessy Re: Landvir
Fotka k příspěvku Předřadník na fotce a zářivka normální, co koupíš za stovku v obchodě.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 14:45 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nessy
Ahoj Nessy, zkus sem hodit nějakou fotku, toho předřadníku i zářivky, každej je jinej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 21:42 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
To jsem měla původně v plánu, ale pak jsem četla a slyšela, že červy by se měli dávat jen zrovna svlečení a jen málo, aby neměla zácpu či co... Tak já nevím... Jak se v tom má člověk vyznat? :-(
Jinak červů mám doma plno - je to docela fuška najít nějakého čerstvě svlečeného ;-)
A ten předřadník bys mi neporadil? Určitě toho máš doma plno... Nějak fakt nevím, co s těma dvěma "přebývajícíma" drátama. Bohužel neví ani brácha s tátou, jinak bych tu s tím neprudila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 21:32 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Kup červy, dej je do glazurované mističky ( taková ta mistička co se dává pod květináč a koupíš jí v různých velikostech v třeba Albertu za pár Korun ). Červy posyp vápníkem a hotovo. Agama si zobne kdykoliv bude chtít a červi se budou donekonečna obalovat ve vápníku ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 20:50 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Cosmogagy
No to se na mě kouká co jí otravuju...
A když jí budu balit ty červy, co baští tak dva tři denně, tak jí to bude stačit? Šváby jí ještě moc nedávám, aby se stihli rozmnožit... Pak je samozřejmě taky zabalím, když jí jedou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 20:19 Muž Cosmogagy [14] - HadiRe: Nessy
Ahoj, s elektrikou radit nebudu protože je to pro mně taky trochu španělská vesnice.

Ale s těma cvrčkama - co jí je zkusit dávat obalené rovnou z pinzety? Pak máš jistotu že ten preparát do sebe dostala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 18:14 Žena Nessy [124] - Ještěři – Minerály
Asi už tu ten dotaz byl, tak se omlouvám, jestli píšu znovu. Když obalím cvrčky a hodím je do terka, Matylda je neloví hned, ale někteří tam zůstanou třeba i pár dní a to už je z nich prášek úplně fuč. Jak tedy zabezpečit, aby do sebe něco dostala? Aby neměla nedostatek...
A ještě něco prosím - u zářivky mám 4 kabely - dva z každé strany, ale u předřadníku je nákres, kde se napojí jeden kabel do dvojky a jeden do šestky, takže co s tím? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 12:47 Muž dedy [1] - JeštěřiRe: Landvir
Stari rok a pul a v kondici super. Cetl jsem tu ze zimovat agamky tak max 3 tydny. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 11:53 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: dedy
Ahoj.10 dni nic není....jak jsi přišel na to, že už je po zimování? Klidně ji nechej ještě 3 týdny, jestli je v pořádku...neznáme věk ani kondici, tak musíš posoudit sám. ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036-agama-vousata?od=1051