Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 50 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 23:06 Žena TerkaS [12] - Ještěři
A co treba agamy s trnorepy (v terarku napr 2.5 x 1.2m), to by taky neslo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2012 22:34 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
Amen, v domácím prostředí prostě vícedruhová terária nee no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2012 20:50 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: LuckaCerna
Kdesi jsem se před pár lety dočetl (zkusím to v té své haldě vivaristických časopisů dohledat) o společném chovu trnorepů, gekonů a suchozemských želv v jednom teráriu. Jenže šlo o meganádrž v jakési ZOO, všechna zvířata pocházela ze stejné oblasti a každý druh si v něm obsadil odlišnou část. Obecně bych byl hlavně u želv hodně opatrný cokoli k nim přidávat. Němečtí autoři např. varují před přenosem chorob stylem zdravá želva vs. had - některé přirozené střevní bakterie želv způsobují hadům smrtelná onemocnění (!) a že ta zvířata přijdou v terku do kontaktu s trusem spolubydlících mnohokrát denně je mimo jakoukoli diskusi ;-)
Zda by to hrozilo i ještěrům Bůh suď, raději ale nic neriskuj a chceš-li více druhů zvířat, pořiď si víc terárií :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2012 20:01 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: LuckaCerna
V žádném případě!!!! Jak se může australská poušť podobat např. Evropě,...... nemluvě o dalších milionech problémech. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 18:42 LuckaCerna
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné v prostorném teráriu se spoustou úkrytů chovat s agamou vousatou i jiného plaza? co třeba suchozemská želva? děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.07.2012 11:34 Žena TerkaS [12] - Ještěři
dala bych je zatím spíš na terárko - změř si, kde bude dobrá teplota.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 22:44 Ejvi – nutná pomoc-prosba
Dobrý den je zde někdo kdo by mi mohl poradit mám agamy páreček dva roky staré dne mi samička nakladla 27 vajíček ale to jí napřed doktor musel píchnout injekci na vypuzení budou oplodněná jsou krásné bílé oválné a pevné jen doma nemám inkubátor ten budu mít až pozítří zatím jsem vajíčka umístila do boxu s víčkem a vlhkým pískem a nechala v terarku vydrží to vajíčka nebo je mám rovnou vyhodit nebo co bych měla udělat aby vydržely? mooc děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2012 21:34 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Jervis
S neoplozenými vejci nedělej nic (až seschnou vyhoď je) a ji trochu víc krm potravou bohatou na vápník a vitamíny. Např. květy pampelišek jsou pro ten účel ideální. Hlavně se ale neplaš, nejde o žádnou chorobu ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 08:40 Muž Jervis [1] - JeštěřiRe: HammerJoe
HammerJoe napsal: To že hrabe vůbec nemusí znamenat že je to samice....nech ji hrabat a neřeš to...

u me to znamenalo kladeni vajec :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 22:15 Muž Jervis [1] - Ještěři
nemuzu najit.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 21:42 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jervis
Satčí projít diskuze, o tomto je tu pospáno mnoho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 21:39 Muž Jervis [1] - Ještěři
prosim o radu, moje agamka zacala klast vajicka, co snimam mam delat? nebyla se samcem, takze nejsou oplodnena... mam se potom o samicku nejak specialne postarat ??
a co potom s tema vajickama ??

diky za rychlou odpoved... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 17:13 Muž Jervis [1] - Ještěři
v pul roce se to rozpozna tezko a zkusenejsich dostanes jen hrube odhady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 13:24 PetrNovak
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěl bych poradit ohledně určrní pohlaví mé půlroční agamy. Myslím si, že je to samice, ale opravdu si nejsem jist. děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 21:37 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: TerkaS
Machruje? Dělá samečka? Asi něco takového. Pokud menší zvíře nenapadá, vůbec bych to neřešil. To si jen agamy vzájemně ujasňují společenské postavení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 20:19 Žena TerkaS [12] - Ještěři
Zdravím, chci se zeptat, jestli někdo nevíte, co znamená když mi agama (samice) prohání druhou po terárku. Dala jsem k o 2 cm větší agamě menší a ta větší jí chvílema trochu prohání a vžycky jí pak olízne, ale nesnaží se jí nijak kousnout ani se na ni nenafukuje nebo tak, aspoň to teda nevypadá. Ta menší vždycky trochu utíká ale nechá se dohnat a nebo uteče a pak jde zase k tý větší - nevypadá to že by se jí nějak bála. Je možné že si jen vyjasňují teritorium nebo mi spíš po ní jde a mám je oddělit? Vidím to u agam poprvé. Děkuji za rady..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 08:39 Muž Jervis [1] - Ještěři
aha me jen bylo divne ze to nikdy nedelal.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 00:40 Muž Sewer [151] - Ještěři
Bylo by dobré alespoň říct, že agamy to prostě dělají. Jsou to takoví hraboši :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 10:36 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Jervis
To že hrabe vůbec nemusí znamenat že je to samice....nech ji hrabat a neřeš to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 23:02 Muž Jervis [1] - Ještěři
Ahoj lidi, prosim, mam takovou otazku, muj jester(uz asi 3 dny vypada na samicku)
jiz nekolik dni prehrabava pisek z mista na misto, v knizce se pise ze se pipravuje na snuzku, ale je ji teprve rok a 2 mesice a s jinym jedincem v kontaktu nebyla, nevite cim to muze byt ? a jestli ji/ho mam nechat at si hrabe jak chce...

kdyby bylo potreba zitra udelam dukladne foto a postnu to sem...
diky moc

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 13:20 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Sewer
Jestli smrdí, pak určitě pomůže Old Spice :-D :-D :-D
To si jich do MiniZoo ihned objednám kamion pro nemyté ješterky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 10:03 Muž Sewer [151] - Ještěři
A proč ji potřebuješ vykoupat? Smrdí? :-D
Můžeš jí ale nabídnout do terárka "bazének" některé agamy ho rádi využijí. Vhodné jsou třeba takové ty podkvětináče apod. Nesmí být však příliš hluboké. A ke dvouměsíční agamě bych to rozhodně nedoporučil. Až k dospělé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 21:43 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: QuanticoH
ideálně? nikdy!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 14:12 QuanticoH
Moje agama ma necelé 2 měsíce, kdy ji můžu zkusit vykoupat? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 15:04 Muž Jervis [1] - Ještěři
treba muj pogonak uz o to sam zada, prijdu domu a on skrabe na sklo, kdyz ho vyndam, tak lezi u me..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 07:44 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Lubao
už ti tady bylo jednou odpovězeno že by to chtělo fotku (nikdo si to neumí představit), a taky že ji nemáš často vytahovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 21:52 Lubao – Agama dřevnatí
Ahooj , mám problém s tím že když si agamu vousatou vytáhnu z terárka ven třeba na sebe když pracuju na pc tak se stane že úplně stuhne... zadní nohy si dá na ocas a vypadá jakoby se protahovala...ale dělá to nějako často a začínám mít strach prosím poradte mi co s tím... Dííky )
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 17:45 QuanticoH
Není na škodu, když agamě obaluju cvrčky pokaždé v Plastinu, nebo je mám obalovat třeba jen obden? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 12:34 QuanticoH
To jo, je to ještě malý capart ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 12:30 Muž Jervis [1] - Ještěři
dej ji nejakej ten cas, chudak pogona je urcite vystrasena z noveho terarka.. jestli je to mlade, tak ty basti zejmena hmyz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 11:20 QuanticoH
Ahoj, před dvěma dny jsem si pořídila agamu. Chovatel mi říkal, že agamě dával zelené, ale u mě se ho ani nedotkla. Cvrčky dlabe, ale moučňáky a zele ne. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 17:35 R Muž Landvir [231] - Ještěři
Fotka k příspěvku Větší foto:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 17:16 Žena TerkaS [12] - JeštěřiRe: Landvir
Ono je to líp vidět když agamka stojí a hodně jí zvedneš ocásek - trochu zahneš dozadu a vyfotíš mírně zboku, ideálně i světlo dopadá na agamku z boku, aby se to hezky vyrýsovalo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 16:25 R Muž Landvir [231] - Ještěři
Fotka k příspěvku Větší foto:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 16:24 R Muž Landvir [231] - Ještěři
Fotka k příspěvku Ahoj všichni, tady ještě přikládám foto k mému prvnímu dotazu, ale myslím že to jsou na 90 % samci, bohužel :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 20:49 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Lubao
mám problém s tím že když si agamu vousatou vytáhnu z terárka ven třeba na sebe když pracuju na pc tak se stane že úplně stuhne

Tak ji furt netahej z terária ven ;-)

zadní nohy si dá na ocas

Dodej foto nějak si to neumím představit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 20:46 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Landvir
Pokud máš opravdu dva samečky, tak to asi dle všeho klapat nikdy nebude....bohužel to tak je....ale nejlépe nejdříve 100% zjistit jestli to jsou opravdu dva samci a pak sledovat jejich chování...ale myslím si, že i kdyby se snášeli další rok, tak jednou ten okamžik, kdy dojde k nějakému tvrdšímu souboji, mezi nimi tak i tak přijde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 20:13 Lubao
Ahooj , mám problém s tím že když si agamu vousatou vytáhnu z terárka ven třeba na sebe když pracuju na pc tak se stane že úplně stuhne... zadní nohy si dá na ocas a vypadá jakoby se protahovala...ale dělá to nějako často a začínám mít strach prosím poradte mi co s tím... Dííky :))
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 20:06 R Muž Landvir [231] - Ještěři
Ahoj kolegové, mám asi velkej problém:-D Podle všeho to vypadá že moje Bora a Eliška jsou oba samci, jednak už jsou znatelně vidět hemipenisi a eliška se pokoušela s Borou o rozmnožování.. chci se zeptat, zda je vůbec reálné aby se spolu někdy snesli, nebo se budu muset jednoho zbavit:-( Děkuji moc za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 11:52 QuanticoH
Tak mám agamku doma od včerejška. Dala jsem ji tam 5 mini cvrčku a dneska bylo o jednoho min. Pořád je taková plachá, ale pomalu se rozkoukává :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 01:22 Lubao – Agama dřevnatí
Ahooj , mám problém s tím že když si agamu vousatou vytáhnu z terárka ven třeba na sebe když pracuju na pc tak se stane že úplně stuhne... zadní nohy si dá na ocas a vypadá jakoby se protahovala...ale dělá to nějako často a začínám mít strach :-( prosím poradte mi co s tím... kdyžtak pište na email : mailto:pecinka14@seznam.cz Děkujůů moc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 22:38 QuanticoH
Jo jo na tu agamu ve zverimexu se občas chodím dívat taky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 22:17 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Verčák
Myslím si že do rozměru tvého 213 cm dlouhého terária můžeš klidně dát i tu jednu samičku tedy mít tam pár a nebudou se stresovat díky té velikosti,jen bych tam dal ještě jenden zdroj tepla-někde jinde pro tu samici...a neměl by být problém.... těsně před nakladením a tak měsíc po nakladení bych jí nechal v tom druhém teráriu a bude to dobrý ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 21:36 Žena Verčák [112] - Ještěři
Ták když už ste mi potvrdili že je to samec.. mám dotaz.. V jednom zverimexu v opavě mají neprodejnou dospělou agamu o které tvrdí že ji dají jenom do dobrých rukou. Měla by to být samice. Bohužel jí chybí asi 2 prsty ale to je podle mě detail, jinak vypadá zdravá. Má ale dost jiný profil hlavy než jsem u všech agam viděla... taková víc kulatá.. no prostě jiná:-D přikládám too tomu že hold si nemůžou být všechny agamy tak podobné :-) Je aji o dost tmavší než ty co jsem viděla... UVB tam má ale toterárko ve kterém ji tam mají je už pro ní dost malé. Říkám si že u mě by se měla o hodně líp, jenže je tu ten můj samec. Na konci léta bude mít 2 roky, a já se bojím že by chudáka jednu samičku mohl uhnat a já bych pak nevěděla co s mláďaty. Dvě samice bych rozhodně nechtěla a i si myslím že bych zrovna lehce nesehnala další dospělou samici. Spíš prostě chci "vysvobodit" tamtu :-D Jaký máte názor na chov v páru (já vím že se to nemá)? Jak moc by se pářili? (teoreticky) Mám tady ještě staré terárko do kterého by se mohl jeden z párku vždycky na čas odstěhovat, aby si od sebe odpočinuli. Šlo by to? ;-) Děkuji za rady a omlouvám se za můj nesrozumitelný sloh :-D

(sakra já věděla že si chci koupit už na začátku samičku :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 06:31 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: QuanticoH
Akorát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 22:13 QuanticoH
Je 52°C-54°C moc na kameni nebo ji mám dát výš? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 21:45 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: QuanticoH
Nic nemíchej, používej buďto Plastin, nebo NutriMix, nebo Roboran,..... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 21:37 QuanticoH
Dneska jsem koupila Plastin a všude píšou že se má smýchat 1:1 s Roboranem H. Šel by ten Plastin smýchat i s Nutrimix? Dneska jsem obešla snad všechny zverimexy ve městě a nikde Roboran H nebyl. :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 20:40 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: QuanticoH
Já používám již roky, obyčejný NutriMix pro nosnice.

www.zbozi.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 20:33 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
JJ, pokud má dané zvíře odpovídající terárium tzn. u agam hrubší písek, sem tam kámen či nějakou větev, pak se o obrušování postará příroda a není nutný jakýkoli zásah. Pokud je obroušení třeba, může to být "varování" nevhodného terária ( neříkám špatných chovných podmínek - to je rozdíl ). Já nikdy nikomu nic nezastřihával a vše je OK ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [50] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036-agama-vousata?od=2451