Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 52 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2012 11:34 Zdenek
Kroucením packou znamená "pokoru" před silnějším jedincem. A kývání hlavou je rituál při pářeni :). Mám to z dokumentu, dělají to skoro všechny druhy agam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 20:57 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Jervis
No včera jsem se jich na to ptal a nechtěli mně to říct:-D Nee, to je legrace. Těžko říct, samotnýho by mně to zajímalo, ale asi to k nim prostě patří....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 20:19 Muž Jervis [1] - Ještěři – Pohyby Pogony
Zdravim pratele, chtel jsem se jen optat jestli nekdo nevi co znamenaji urcite pohyby pogonek.. napr.

KROUCENI PACKAMA SMEREM K LIDEM,
KYVANI HLAVOU JAKO BY RIKALA ANO,

dekuji moc


:-D :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 17:48 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: brtice
Nic nekrať, prostě to k ní patří i když to neskutečně škrábe :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 15:48 brtice – dotázek pro znalce agam :-)
Ahojda,máme roční agamku, má se čile k světu a má taky pořádně dlouhé drápky. Tak se chci zeptat, jestli si je nějak přirozeně obrousí sama a nebo jestli jí je můžeme trošku zkrátit. Pokud ano, poradte čím pls
díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 10:33 Žena TerkaS [12] - Ještěři
ahoj, uvb potrebuje urcite, pro syntezu vapniku. Da se nahradit AD3 kombinalem ale daji se tim strasne snadno predavkovat a UVB je pro ne urcite prirozenejsi. Terarium pro par ma byt min. 100x50x50 ale dle meho je to pro 2 dospele agamy malo. Spis tak 120x60x60. Jinak pry je lepsi mit skupinu 1 samec a 2-3 samice, aby jwdnu samec neuhnal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 08:54 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – uvb
ahoj přemýšlel jsem že bych zařídil terárium pro agamu vousatou a nejsem si ale jist jestli potřebuje uvb osvětlení a jak velké tera potřebuje jeden samec a jedna samice pokud teda takhle mohou být???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.05.2012 14:26 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Johnysta
Johnysta napsal: Do misky jí dám granule

Ježišmarjá, jaký granule...... co takhle jí tam dát misku červů, nebo ideálně terárium "zhasnout" , zakrýt a prostě odjet. Pokud je v dobré kondici, vydrží takhle i tři neděle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 13:35 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Johnysta
nevím co myslíš za granule, ale já nedávno ze zvědavosti koupila sušené cvrčky (je to drahé jak čert) a moje agama se po tom mohla utlouct:-) takže bych možná místo nějakých granulí volila tohle, a taky do misky ty červíky nějaké zelené misku s vodou a myslím, že to v pohodě zvládne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 11:26 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Johnysta
Vydrží to bez problému u dospělé vousatky žádnej problém....jen by neměla být v 5 měsících tak dlouho o hladu...ale když to jinak nejde...nastav časovač na spouštění světel...dej ji tam misku s vodou....můžeš ji tam dát nějaké červy do misky buď moučňáky nebo zophobase....cvrčky bych tam do zásoby nedával....a hlavně ať se jí tera nepřehřívá už jsou i vedra a když tam týden nebudeš ať jí tam neupečeš...tak proměřit teploty a možná trochu snížit watáž výhřevu když v podstatě ani nebude jíst...ale samozřejmě pokud je to už velké tera pro dospěláka s chladnou a teplou částí tak neni co řešit...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 10:42 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Johnysta
Ahoj,nevím nic dalšího o tvém terarku...ale myslim,že když ji dáš do misky moučňáky a necháš jí v terarku cvrčky tak Ti vydrží,jinak granule jsou k ničemu,podle mého nazoru ale počkej na vyjadřeni zkušenějšich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 08:44 Johnysta
Dobrý den, mám 5-ti měsíční agamu a odjíždím na pracovně do zahraničí. Bohužel se mi o agamu nemá kdo postarat, tak se ptám,( neboť jsem se někde dočetl, že agama vousatá vydrží týden bez potravy) zda to vydrží. Do misky jí dám granule - alespoń něco aby si mohla zobnout. děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 14:37 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Simča
Chtěla bych se zeptat zda to vadí, popřípadě co s tím

Nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 11:27 Žena Simča [0] – Agama a zelenina
Dobrý den, máme roční agamu měří 43cm a moc ráda žere cvrčky a červi, ale vůbec nechce zeleninu ani ovoce. Zkoušeli jsme saláty, čínské zelí, zelené z venku, mrkev, ale i banán, pomeranč atd. Když jí nabídnem tak to někdy olízne, ale spíš ze zvědavosti a nesežere. V terárku má stabilně zelený salát, ale většinou se ho ani nedotkne občas je rozházené po terárku, ale bez úbytku, takže spíš tím že proběhne miskou. Chtěla bych se zeptat zda to vadí, popřípadě co s tím. Děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2012 16:11 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.czRe: fajfmen
Tady bych trochu nesouhlasil. Z mojí zkušenosti to závisí na vhodnosti kladistě, pokud má samice vhodné kladiště, vejce svědomitě zahrabe ať jsou jakákoli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 17:43 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: kakaoo
Ta vejce byla jen tak roztroušená po terárku, že? U neoplozených či málo životaschopných samice často instinktivně rozpoznají, že je nemá cenu opečovávat a prostě je jen vypudí. Předchozí hrabání je ale zase instinktivní "povinnost" ;-)
Hodně ji krm potravou bohatou na vápník, vitamíny a bílkoviny, aby dohnala ztráty vložené do vývinu vajíček. A ať je pěkně v teplíčku a pohodě. A to je celé :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 20:48 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: kakaoo
Určitě potřebuje klid ( žádná manipulace, kkočky pobíhající po teráriu, mazlení,... ) a v jednom z rohů zvýšit vrstvu písku - to všechno proto, aby snůšku ze stresu nezadržela. Týden ji nekrm, pouze na noc opatrně oros terárium ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 19:43 Žena kakaoo [0] – Agama vousatá a vajíčka
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Moje agama v prosinci měla rok a má tak cca 35 cm. Pořád hrabala a moc nejedla asi 3 dny. A dneska vyloučila vajíčka zatím 4 neoplodněná. Chci se zeptat co mám dělat a jestli ted potřebuje nějakou speciální pěči? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 20:24 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Verčák
Při momentálně panujícím počásku - ona si to svoje snadno vyhledá sama. Neboj se ničeho, vousatky nejsou žádné křehké květinky a instinktivně taky dobře rozpoznají, co je pro ně dobré a co ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 13:16 Žena Verčák [112] - Ještěři
ahoj, vzhledem k tomu, že mám v pokoji momentálně 29°C (no jo pokoj místo půdy není to nejideálnější) mám terárko, když jsem doma, stabilně otevřené a agama si tak chodí ven kdy se jí chce, když chce jít zase dovnitř tak prostě jde. To by nemuselo být špatně že? Problém je, že mám otevřené všechny okna at se tu dá alespoň trochu žít. Tudíž mi to sem tam dělá průvan, když venku fouká. Vadí to moc? Mám v těhle vedrech problém udržet teplotu v terárku tak, aby se měla i kde ochladit. Tak si myslím, že když ji nechám otevřené terárko má možnost se jít ochladit ven. V zimě tam na jedné straně je pokojová teplota cca 23 stupnů, a na druhé straně se může vyhřát až na těch 50, což si myslím, že je ideální rozpoložení. Co ale teď když pokojová teplota je téměř 30°C, a v terárku vypnout topení nemůžu protože to co topí je UVB? :-D
Ještě mě napadlo: je už země venku po 4 dnech 30°C veder dosatečně vyhřátá abych ji mohla vzít ven, nebo mám ještě počkat?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 18:40 Žena janetka7 [0] - JeštěřiRe: HammerJoe
je fakt že to dělá často i po tom co se napije.. asi vyrovnává teplotu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 17:44 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: janetka7
ochlazuje se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 17:17 Žena janetka7 [0] - Ještěři – otevírání tlamičky
napadlo mě.. nevíte, co to znamená když agama otevírá tlamu.. vypadá to jako když chce pouštět hrůzu, ale dost často to dělá i když je v terárku sama, žádný krmení , nic... a i já na ní koukam přes celej pokoj a neregistruje mě.. párkrát to udělala i na pinzetu když sem jí něco dávala.. vypadá to strašně legračně :-D občas to vypadá spíš jako když zívá, ale jindy tak vydrží dlouho..
jinak máme skoro 13cm.. o necelý 3cm za tejden... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 10:50 Žena janetka7 [0] - JeštěřiRe: fajfmen
ono se ještě nehrne pořádně nikam :-D i za cvrčkem běží maximálně 10cm :-D jakmile je dál tak nezájem... ale hlavičku při drbání zvedá, ale stejně zavírá a otevírá oči :-D ocásek nahoru má často pod světlem.. venku mimo terárko jenom občas..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 00:55 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: janetka7
Když vousatka při hlazení zavírá oči, znamená to, že je ve stresu a řeší to stylem - když to nevidím, tak to tady není ;-)
Když se k Tobě hrne s ocáskem "štírovitě" nahoru a odrbávání nastavuje krček a hlavičku jako papoušek, docela to mění situaci - to se ještěrce líbí a chce to moc... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 00:36 Žena janetka7 [0] - JeštěřiRe: fajfmen
s tim žrádlem si musim ještě chvíli počkat :-D začíná se to lepšit. už jí to netrvá tak dlouho, ale stejně toho víc nesežere :-D mam jí teď přes týden a zdá se mi že dost vyrostla, zkusim jí změřit o jak moc. docela si myslim, že už si zvykla trochu.. zkoušela sem jí mimo terárko a určitě se nebojí nebo to tak vypadá.. mam trochu vypozorovaný reakce třeba na kočku se přikrčí a tak, ale ode mě se nechá víceméně hladit pořád a zavírá oči akorát.. vypadá, že se jí to líbí, snad by utekla kdyby ne.. teď už se nebojim, že by nějak nepřežila, ale tich prvních pár dnů sem měla strach když je tak malá..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 00:09 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: janetka7
Dej jí žížalu (vyprázdněnou) a uvidíš, jak bude agama řádit :-D
K barvě - nejlepší pro dlouhodobý zdravotní stav zvířátka je vždy ta přírodní. Extrémní mutace spíš poukazují na to, že je tam něco špatně. Bohužel se ale zrovna tato typy v komerčních chovech "líbí" a tak jsou dál cíleně šlechtěné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 19:24 Žena janetka7 [0] - JeštěřiRe: fajfmen
tak to že jsou výživní je pro mě pozitivní novinka.. agamka mi nechce moc žrát cvrčky.. takže mám tak půl na půl.. cvčci červi..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 19:10 Žena janetka7 [0] - JeštěřiRe: fajfmen
nevím přesně.. mají nějakýho otce z francie.. je opravdu hodně zbarvený do žluta nebo oranžova.. úplně celý.. pro mě to bylo docela děsivý a to sem viděla jenom fotky.. preferuju obyčejné pískové agamky.. vím že spousta lidí si na to zbarvení potrpí, ale nějak sem tomu ještě nepřišla na chuť..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 00:22 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: janetka7
A jaké konkrétně bylo? Nezajímavé šedavé krycí je výhodné a obvykle znamená přírodnímu typu nejpodobnější jedince, oranžová pigmentace je zas spontání adaptací na terarijní umělé podmínky s umělým UVB zářením, včetně vynášení ještěrů v létě na tuzemské sluníčko. Všechny ostatní terarijní mutace jsou de facto handicapovaní mrzáčci. Smutné, ale je to tak (taková forma leucistic ani nemůže v létě ven, aby nezdechla na rakovinu kůže...)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 00:13 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Johnysta
Masový červ je (neparazitní) housenka mouchy. Jasně že je vhodná - a hodně hodně výživná :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 22:31 Žena janetka7 [0] - JeštěřiRe: Číža
asi jste si brali agamky od chovatele na kterýho jsem taky koukala.. mě se moc nelíbilo zbarvení rodičů.. tak jsem zvědavá jak se vám vybarví, jestli sem prohloupila nebo ne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 21:05 Johnysta
Chtěla jsem se zeptat, zda je pro agamu vousatou vhodný masový červ..děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 20:47 Muž Číža [4] - Ještěři
K těm agamkam....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 20:02 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Číža
K jakému zvířeti? Do jak velkého terárka? Jak je odvětrávané?.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 17:28 Muž Číža [4] - Ještěři – halogen
Zdravím napadlo mě že bych prohodil žárovku za tento halogen. aukro.cz/…. co vy na to? Myslíte že to má smysl nebo to budou vyhozený prachy? Nemůžu si pomoct ale stále se mi zda že tam je málo světla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2012 13:09 Žena janetka7 [0] - Ještěři
Fotka k příspěvku zkusim co se dá :-D teď mi klofe do písku a hejbe se u toho jako kdy loví :-) jinak sem jí tam dala víc červíků do hlubší misky a pořádně sem je obalila v nutrimixu(ten vápník musim koupit zejtra) tak na ně občas běží a kouká, ale ještě se do nich netrefila (za celou dobu co jí mam tak z misky snědla jednoho, jednoho z pinzety, ale jinak sem je nechávala lézt a to šlo nejrychleji) jinak na fotce ukázka toho co mi potvora dělá :-D vyšplhá až nahoru a chytne se větrání, ještě že je pod ní kupa písku..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2012 12:46 Muž Číža [4] - Ještěři
Stim zeleným zkus ji dát celý list ty pampelišky.... Těm mým potvoram když sem to hezky nakrajel nebo nasekal...tak nezájem a žerou pouze tak že si sami ukousnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2012 12:03 Žena janetka7 [0] - JeštěřiRe: Pogona
tak snad to půjde.. doufám, že se mi trochu rozežere.. cvrčků dospělců se ještě bojí dneska jsem jednoho zkoušela, ale takovýho toho okolo cm ještě zblajzne, ale tak jednoho a dalšího nechce.. takže pak zkouším třeba po pár hodinách dalšího.. za den do ní dostanu tak 2-3.. a tak 2-3 červy, ale taky musí být menší.. ještě počítám s tím, že si musí pořádně zvyknout.. zelený teda nemá úspěch vůbec.. zkoušela sem pampelišku list i květ.. jetel.. salát.. i květ sedmikrásky.. všechno nastřihaný na malý kousky.. nezájem.. tak zkusim počkat až mi vyklíčí nějaký semínka jak tady často všichni radíte :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2012 09:50 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: janetka7
Kolega má s těmi velikostmi pravdu a chovatelka tě nejspíš trošku ošálila. Nic však není ztraceno, mláďata při správné péči malá nevadí. V podstatě potřebují to co dospěláci (teplo, světlo, krmení, rošení ) s tím, že je u nich nutné opravdu poctivě obylovat krmný hmyz ve vápníku - který potřebují jelikož rychle rostou, rukuv ruce s tím jim dodat kvalitní zdroj UVB, častěji rosit ( alespoň 1 denně - dospělé stačí rosti 2-3krát za týden ). Taky je dobré jim dopřát neustálý přístup k potravě ( oproti tomu dospělé krmíš 3-4krát za týden ). Při dodržení těchto jednoduchých pravidel v pohodě vyroste i takový prcek a bude prosperovat, takže žádný strach ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2012 23:20 Žena janetka7 [0] - JeštěřiRe: vitticeps
divný.. mam jí od jedný holčiny a byla sem se i u ní podívat.. terárko pěkný.. rodiče krásný.. svítí klasicky reptiglem 10.. říkala, že žerou i salát z ruky (u mě zelenýmu moc nedá, včera byly vytahaný dva kousky, ale dneska na to ani nekoukla)
bohužel už tam byla poslední a ostatní sem neviděla jak jsou velký, ale řikala, že mi vybrala nejvíc zbarvenou.. ostatní agamky prej kupovala nějaká paní.. asi zverimex nebo tak něco :-O
možná jí zkusím ještě napsat.. tak jako tak bych chtěla vědět datum kdy se vylíhla..
a jinak rozdíl mezi tim když se koupí takhle malá agamka a když větší.. podmínky stejný jako chovatel přece dá i ten kdo jí koupí když ví jak.. nebo je v tom ještě jiná záludnost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2012 23:07 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
Na měsíci mívají v průměru těch 14 cm, na 2 měsících 18 cm atd. někomu samozřejmě rostou mnohem víc, jiným méně, ale ty 4 cm za měsíc by mohl být průměr. Pokud je opravdu měsíční pak buď byla ve špatných podmínkách a nebo byla slabší a pak by měla být prodána mnohem později.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2012 20:36 Žena janetka7 [0] - JeštěřiRe: vitticeps
opravdu týdenní? myslela jsem, že když většina lidí když koupí měsíční agamu a pak píšou, že má 15cm.. takže ta moje je prostě menší no.. 3měsíční mají v průměru okolo 20cm ne pak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2012 19:25 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
10 cm agamka je zhruba ve věku jednoho týdne, takže opět nějaký chovatel co by zasloužil nakopat. K agamce - vypadá v pořádku, teplota v podstatě dobrá, rosení jednou denně stačí. UVB v pořádku, ale je potřeba jí kromě Nutrimixu dávat vápník - například Plastin nebo sépiová kost (je nutné ji vyvařit). Vitamíny stačí 1-2x týdně, vápník několikrát týdně. Pokud agamka žere tak je to dobré a jistě bude prospívat. Zelené zkoušejte každý den, ideálně před krmením hmyzem. Mně se osvědčily malé rostlinky vyklíčené slunečnice (na vlhké vatě), ta mláďatům vždy moc chutnala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2012 14:37 Žena janetka7 [0] - Ještěři – mimčo
Fotka k příspěvku přečetla sem toho docela dost, ale pro jistotu napíšu i sem.. tak nějak všechno shrnu jo?
včera ráno jsem si přinesla měsíční mimčo (vim, že sem měla větší, ale jestli jste si všimli tak skoro všichni chovatelé nabízejí takhle malý agamky, tříměsíční se sežene těžko.. tady okolo jsem sháněla blbě vůbec agamu, ale nakonec jsem našla dva chovatele)

-tím že má 10cm tak jsem velikost terárka neřešila a je teď v 50x50 a myslím, že na jednu malinkou to stačí.. samozřejmě už chystám velký.. zatím nevím jestli metrový nebo metr a půl, nevím co mi doma dovolí ,ale zatím to vypadá dobře a možná bude to větší..

-vím, že se musí aklimatizovat, ale nedá mi nenapsat.. vypadá to, že je jí teplo.. dost často je v chladnějších částech terárka (30stupňů, bohužel je žárovka silná(40W vytopí tolik?!) a terárko malý asi no, nejnižší možná 29) je často v rozích, chodí často ke sklu, pod světlo kde je okolo 40 jí moc nevidím a když tam jde tak na 2-3 minuty a pak už zase běží pryč.. měla jsem pod světlem větší kamen a vzdálenost od světla byla 10cm a vytopilo se to tam na 45, není to moc? a moc malá vzdálenost? dala sem tam pod to radši a malinko nižší břidlici a mam tam 40-42(nemám tolik přesnej teploměr, je moc velkej a nejde tam pořádně položit) a 15cm.. to je lepší ne? zvlášť když tam ani takhle moc neleze..

-co se jí teda asi moc libí jsou vykamínkovaný stěny, mám starý terárko od strejdy a je dělaný ještě po staru - vylitý sádrou a vyložený oblázkama. na to že u mě byla první den tak je docela oprsklá a lezla po stěnách dost

-s krmením je trochu problem, ale je to tím že si musí zvyknout asi.. cvrčkům moc nedá, ale když už ho chce tak je to sranda.. vždycky jim radši utrhnu skákací nožičky, aby jí moc neutíkali.. včera měla 3 a pár moučňáků (s nima teda problem není, ale taky když jí je tam dam tak si jich nevšímá až třeba po dvaceti minutách najednou běží a sežere je) jinak zase někdo tu ty moučnáky odsuzoval, někdo ne tak já nevim jak moc zdravý jsou.. jinak teda mám nutrimix repti..
zelený nechce.. dávala sem jí na malinký kousky pampelišku tak si za celej ten den vzala dva kousky a trochu do nich kousla.. ale tak dávat jí to tam budu, dřív nebo pozdějš se na to naučí..

-pak se docela divím, že se vůbec nebojí.. mám přístup zvrchu a čekala jsem, že když tam budu dávat ruku, že uteče, ale ona si tu ruku jenom prohlíží.. po ruce mi leze, neutíká, sem z ní vyplašená jak je klidná a nebojí se..
a nečekala jsem, že bude tak pozorná.. vnímá i malý pohyby třeba pět metrů od terárka..

-rosit teda jednou denně, nemám víckrát?

-světla.. mám tam jenom uvb a pak nějakou širokospektrární žárovku, co mi dal známý ve zverimexu (má uva i uvb, 40W, byla poměrně levná oproti reptiglu, je rakouská a tim je prý levnější) jinak pouze s touhle žárovkou (bez reptigla) odchovával malý agamky a prej nebyl problém, a neodchovává jenom agamy, leguány a různý potvory chová už opravdu dlouho, měl tam tedka i hardúny a nějaký ještěrkovce.. takže by mi kravinu asi nedal..

no.. to je snad všechno.. snad nedělám nějaký chyby.. jinak když je dlouho pod světlem tak je hodně světlejší.. když je v chladnu tak hodně tmavne :-)
jinak jak je vidět na fotce, máme trochu pochroumanou nožičku.. prsty jsou všechny ale koncový články některý chybí, ale asi jí to moc nevadí když se stejně na stěnách udrží ne..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 19:33 Žena TerkaS [12] - Ještěři
jak rikam samecek uz je v klidu a nikam se neschovava. A ta nova samicka se me myslim neboji, tak nevim proc se zahrabava, ale aby to nedelala, musela bych asi vyndat uplne vsechno. Jeste nez se zacala zahrabavat, tak se porad snazila dostat na trubici na zarivku, nechapala jsem proc to dela, ale ted si myslim ze se tam asi chtela taky schovat.. Ale na druhou stranu kdyz otevru a ona je venku tak mi hned bezi na ruku, vetsinou az na rameno a pak zvedave kouka kolem.. fakt jsem z ni jelen. U chovatele pry taky moc rada vsude hrabala ale nezahrabavala se takhle cela na dlouho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 18:25 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
Já bych zjednodušil dekoraci tak aby moc schovávaček nebylo, alespoň si více zvykne na Vaši společnost. Pokud ho necháte co nejvíc v klidu, tak to bez úkrytů vydrží a snad to z něj opadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 17:16 Žena TerkaS [12] - Ještěři
ten sameček už se právě srovnal konečně. První zlepšení nastalo když jsem mu na vaší radu že může být dehydratovaný začala dávat stříkačkou vodu. Po několik dnech potom začal sice málo, ale pravidelně jíst. Potom jsem mu předminulou sobotu přidala samičku a on se v ten den rozjedl, myslela jsem že to je náhoda, ale od toho dne jí konečně hodně, vlastně 3x tolik co do té doby. Taky je vidět že sílí, ale bohužel jestli je mi samičku také napovede rozkrmit, jistě jí brzo přeroste. Podle vašich rad jsem se už zařídila. Pod bodovkou je teď asi něco přes 50°C (mám teploměr do 50°C tak nevím přesně kolik) a dala jsem žárovku tak aby byla asi 10cm nad břidlicí. Jenže i když mám větrání ve dvířkách otevřené na maximum, tak na konci terárka je 33°C, tak nevím jestli je to dobře. Asi na půl hodiny jsem odešla a mezitím se zase někam zahrabala, ale nevím zatím kam..
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 16:16 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
Tak to mluví za vše, zřejmě si pradu užile své kdesi zavřené v krabici. Na agamce se to samozřejmě podepíše. Myslím, že se časem srovná. Podmíky upravte jak jsme se shodli a nechte ho v klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 15:23 Žena TerkaS [12] - Ještěři
Koupila jsem ho na burze od jednoho překupníka. Bylo to na únorové živé exotice, jak byly ty hrozné mrazy. Ten člověk říkal něco o tom že má agamky z holandska. A když jsem se ho pak šla zeptat na něco ohledně UVB, zdělil mi že ho agamy nepotřebují, ani v terárku prý nemusí být. A agama prý to nepozná kde má být a jiná moudra v tomto duchu. V tu chvíli jsem měla sto chutí mu agamku vrátit a utíkat daleko.. Kdo ví, čím si kde prošel.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [52] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036-agama-vousata?od=2551